umut bakır pirinç
Bakır - Pirinç - Bronz ve Alüminyum Ürünler
 
bakır lama
 
Ana Sayfa Hakkımızda Referanslar İletişim
 
  E-mail : info@umutbakirpirinc.com
+ ÜRÜN GRUPLARIMIZ
Pirinç Ürünler
Bakır Ürünler
Alüminyum Ürünler
Paslanmaz Ürünler
Bronz Çubuk
 
PASLANMAZ ÇUBUK

Paslanmaz Çelik %10'un üzerinde (çoğunlukla%12-20 aralığında9 krom içeren demir-karbon alaşımıdır. Krom, malzemeyi yenime ve ısıya karşı dayanıklılık kazandırır . Özel nitelikli paslanmaz çelik türleri elde etmek amacıyla alaşıma başka elementlerde katılabilir. Bu özel türlerin içinde en önemlisi, nikel eklenmesiyle hazırlanan 18-8 paslanmaz çeliğidir. Paslanmaz çeliğe katılan öteki önemli bilişenler niyobyum, manganez, molibden, fosfor, selenyum, silisyum, kükürt, titan ve zirkondur. Paslanmaz çelik üretiminde yüksek sıcaklıklara ve duyarlı kimyasal denetime gereksinim olduğundan bu alışımlar uzun süre elektrik fırınlarında hazırlanmıştır. Bu yöntemde fırınlara çoğunlukla, yalnızca son üründe bulunması istenen elementleri içeren hurda malzeme yüklenir Son dönmelerde ise malzemenin önce elektrik fırınında eritilmesi ve daha sonra bir başka potaya alınarak oksijenle işlenmesine dayalı bir teknik geliştirilmiştir. Tepkimeyi normalleştirmek için argonla seyreltilen oksijen gazı malzemeye üstten hamlaçla yada potanın dibindeki bir delikten püskürtülür.
Paslanmaz Çelikler kimyasal bileşimlerine ve ısıl işleme tepkilerine göre sınıflandırılabilir.Sertleştirilmeyen ve yüzde 15-30 krom ve yüzde 0.2'den daha az karbon içeren ferritli çelikler; su verme yoluyla sertleştirilebilen ve yüzde 10-18 krom ile değişen oranlarda (bazı alaşımlarda yüzde 1'in üzerinde) karbon içeren martensitli çelikler; yüzde 16-26 krom, yüzde 6-22 nikel ve yüzde 0,25den daha az karbon içeren ostenitli çelikler. Su vermeden sertleştirilebilen ostenitli çelikler yenime karşı dayanımı en yüksek malzemelerdir.

Pirinç - Bakır - Bronz - Alüminyum - Paslanmaz Bilumum Metaller Toptan Alım ve Satımı
(0212) 255 44 90 - (0212) 254 01 05 - (0555) 803 97 45
Tersane Cad. Gündeş Han No: 82 / 1-03 KARAKÖY / İSTANBUL                                                      web tasarım : Fatih GEMÜK